Historie

Letní koupaliště v Neratovicích se začalo budovat koncem šedesátých let minulého století. Postupně zde byl, na břehu Labe a přitom téměř v samém centru města, vybudován krásný a na svou dobu velmi moderní areál. V horní části neplavecký bazén s velkou klouzačkou doplněný o dětské brouzdaliště a skokanský bazén, jako doplněk hřiště na minigolf. Ve spodní části velký 50 metrový bazén ke kterému po čase přibylo druhé brouzdaliště.

                                   .                      

                                        září 1967- stavba Neplaveckého bazénu                   

                                      

                                        říjen 1968- neplavecký bazén před dokončením

Okolo roku .... byl areál slavnostně otevřen a několik sezón, za velkého zájmu veřejnosti z Neratovic a širokého okolí, naplno sloužil svému účelu. Pořádaly se zde plavecké závody, vyžití zde nacházely celé rodiny, od batolat až po kondiční plavce. Již po několika letech se však začaly projevovat první nedostatky nového areálu. Napouštění labskou vodou bylo nutno, vzhledem k stale více znečištěnému Labi, nahradit napouštěním z městského řádu. Nevhodný povrch ve spodním brouzdališti a s tím spojené velké množství úrazů vedly k jeho uzavření. Velký plavecký bazén vinou pískového podloží prasknul a úniky vody bylo nutno stále více nahrazovat dopouštěnou vodou. Tím se už tak špatné prohřívání vody v bazénu stalo takřka nemožné. Po nějaké době se  nakonec tento bazén  "zlomil" úplně a musel být také uzavřen.

                                 

Poměrně krátká "zlatá éra"neratovického Letního koupaliště skončila. V provozu zůstal poze neplavecký bazén, brouzdaliště a skokanský bazén. Takto areál fungoval a postupně chátral poměrně dlouhou dobu.